Menu

Wojna wewnątrz mnie

Siemaneczko! Będę tutaj opisywać lepsze, jak i cięższe dni osoby chorej na depresję, borderline oraz zaburzenia odżywiania, czyli mnie:) KONTAKT: przemyslenia.chorej@gmail.com

Pierwszy raz

blvck_raven

Od razu przepraszam za moją długą nieobecność (nie wiem nawet do kogo to mówię xD) Mam bardzo ciężkie dni ostatnio, nie bywam zbyt często w szkole, więc generalnie tak zwany kocioł. A przed Wami - mój pierwszy raz

Bardzo bałam się iść na pierwszą wizytę do psychiatry, bo żyłam w przekonaniu, że chodzą tam jakieś, za przeproszeniem "pojeby" no i do tego standardowa śpiewka - DAM SOBIE RADĘ! No i właśnie w tym rzecz.. Jeśli czujesz, że jest z Tobą ciężko, widzisz, że coraz mniej rzeczy sprawia Ci radość, nie chcesz wyjść ze swojego azylu (mam na myśli pokój) odrzucasz ludzi, boisz się ich - to nie dasz sobie rady sam/sama.
Wiecie, co zmieniło to, że nagle zdecydowałam się pójść do lekarza? Mianowicie była sytuacja, kiedy pocięłam się na tyle, że przestraszyłam się sama siebie, byłam (i nadal jestem) zagrożeniem dla samej siebie. 
Jak było? Okazało się, że nie taki diabeł straszny. Na pierwszej wizycie była to raczej kwestia zapoznania się. Pytania typu "Co Cię do mnie sprowadza?" - tutaj opowiedziałam całą swoją historię (z każdym  najmniejszym szczegółem niż tutaj w internecie). Na drugiej wizycie mój psychiatra stwierdził, że bez leków sie nie obejdzie - moje piekło zawaliło sie jeszcze bardziej. Bałam się tych leków, cztałam w internecie, że zmieniają człowieka i to bardzo, ale o tym kiedy indziej. Wracając dostalam leki psychotropowe oraz nasenne. Lekarz wypytywał mnie o moje relacje z rodziną, przyjaciółmi itp. Jest to bardzo kluczowe w leczeniu, ponieważ psychiatra musi znaleźć początek Twoich zaburzeń czy miały one poczatek w domu, w szkole czy w pracy. Co najważniejsze - MUSISZ BYĆ Z LEKARZEM SZCZERA/SZCZERY !! Jeśli chcesz, aby terapia Ci pomogła to musisz mówić otwarcie, jak się czujesz, co sie wydarzyło od ostatniej wizyty. No i kolejna ważna rzecz to ZAUFANIE - pamiętaj, że swojemu lekarzowi możesz zaufać bezgranicznie i powiedzieć wszystko, wiem brzmi absurdalnie, ale sam/sama zobaczysz, że bardzo szybko wzbudzi w Tobie zaufanie, oni wiedzą jak wyciągnąć z Ciebie każdą istotną informację. NIE WSTYDŹ SIĘ - przed nim nie musisz wstydzić się swoich łez, nie ukrywaj uczuć, będzie Ci lżej.
Proszę Cię o jedno - idź do lekarza, dopóki bagno Cię nie pochłonęło.. Ja poszłam bardzo późno, być może u Ciebie obejdzie się bez leków i wystarczy terapia, nie daj się wciągnąć w ten syf, bo to choroba, która zabija - tak jak nowotwór, czy inne choroby..

Sajonara bracie/siostro - wierzę w Ciebie

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • fontana98

    Każdy lekarz zawsze przepisuje leki a to nie na tym polega. Depresja jest to choroba psychiczna która ma swoje podłoże w głowie i zmieniając myślenie możemy się naprawić a łykając to świństwo będziemy bardziej otępieni...
    Zapraszam do odwiedzin mojego bloga ( tommast.blox.pl )

  • Gość: [Esfiron2] *.adsl.inetia.pl

    @fontanna98
    A masz depresję? Wiesz jak działają leki przeciwdepresyjne i co dzieje się w mózgu podczas tej choroby? To pytanie retoryczne bo po Twojej wiadomości, widzę, że nie. Nie wypowiada się na tematy, o których nie ma się pojęcia. Dziękuję :)

© Wojna wewnątrz mnie
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci